Ahşap Koridor Oyunu

AHŞAP KORİDOR OYUNU

Çocuklar için akıl ve zekâ geliştirici birçok oyun var, bu oyunlar çeşitli becerilerin gelişmesini tetiklerken çocuklara yeni kazanımlar da sağlıyorlar. Ama bizim için Koridor oyununun yeri ayrı. Çünkü hem öğrenmesi hem oynaması çok basit. Bu basitliğine karşın kazanması ise oldukça zor. 

OYUN EBATLARI VE İÇERİĞİ

Plastik oyun sahası 29X29X0,8 cm boyutlarındadır.

20 adet ahşap engel bulunmaktadır.

2 adet piyon bulunmaktadır.

KORİDOR OYUNU NASIL OYNANIR?

Koridor oyunu kuralları oldukça basittir. Koridor akıl ve zeka oyununda 81 karelik bir oyun platformu bulunur ve oyuncuların 10’ar adet “engel” adı verilen taşları vardır. Bunlara bazen blok ismi de verilir. Bu engel taşlarının yanında 1’er de piyonları bulunur oyuncuların. Engeller oyun tahtasının ucuna ileride kullanılmak üzere dizilir ve en öndeki 9 karenin ortasına da piyon konur.

KORİDOR OYUNUNDA AMAÇ

Koridor oyununda amaç birçok strateji oyununun aksine rakibin taşlarını yemek değil, piyonunuzu rakibin başlangıç alanına taşımaktır. Bu illa ki rakibin başladığı kare olmak zorunda değil. İlk sıradaki 9 kareden birine piyonunuz ulaşırsa oyunu kazanırsınız. Ancak bunu yaparken rakibiniz önünüze engel taşlarından koyacak ve hedefe ulaşmanızı zorlaştıracaktır. Oyunun en güzel kısmı da bu zaten.

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Ahşap Koridor Oyunu

  • 30,00 TL
  • Vergiler Hariç: 25,42 TL

Etiketler: ahşap, Plastik, Koridor, Oyunu, koridor oyunu, engel, Quoridor, barikat, strateji oyunu, akıl, zeka, akıl zeka